Zuzana Durajová

Zuzana pomáhá lidem s duševní nemocí, kteří byli hospitalizováni proti své vůli, a lidem, jejichž svéprávnost byla omezena. 

„Každý si zaslouží šanci.“

Moje témata

  • Práva lidí s postižením

Moje poslání

Moje motivace...

Moje téma jsem si nevybrala, ale vybralo si mě. Vždy jsem měla smysl pro spravedlnost, a proto se soustřeďuji na jednu z nejvíce marginalizovaných skupin lidí, která častokrát nemá prostředky se bránit sama. 

 

Co chci...

Pokračovat v zastupování lidí, kteří si nemůžou dovolit kvalitního právníka

Spolupracovat s lidmi se zkušeností s duševní poruchou a podporovat je, aby sami bojovali za svá práva

Vytvořit příručku pro lidi, kteří se poprvé dostali do kontaktu s nedobrovolnou hospitalizací

Zasadit se o vznik zákonu o duševním zdraví, který by chránil lidi s duševní poruchou před neodůvodněnými zásahy do jejich práv a který by komplexně upravoval problematiku duševního zdraví

 

Co mě těší...

Při práci v Lize se neustále učím, nejen od mých kolegů, ale zejména od mých klientů. Lidská práva nejsou jenom teoretickým konceptem, ale jsou to příběhy konkrétních lidí. I když se přístup k lidem s postižením a duševní poruchou mění jen pomalu, jsme nositelem naděje, že věci se můžou změnit k lepšímu.

Těší mě, když pomůžu klientovi, který zažil špatné zacházení v psychiatrické nemocnici, zejména pokud jeho případ pomůže stovkám dalších lidí.

Podpořte mě

Zuzana se již 7 let věnuje problematice práv lidí se zdravotním postižením. Snaží se prosazovat změnu právní úpravy a přístupu, který odpírá těmto lidem přístup k výkonu jejich základních práv a svobod. Specificky pomáhá lidem s duševní nemocí, kteří byli hospitalizováni proti své vůli a lidem, jejichž svéprávnost byla omezena. Snaží se bourat bariéry, které systematicky vylučují jisté skupiny lidí ze společnosti. Zastupuje lidi s postižením u soudu, pořádá školení a snaží se ovlivňovat legislativu v rámci spolupráce se státní správou.

.00 Kč