Právo na svobodnou volbu místa porodu u ESLP

Výzvu si předsevzal Dan Petrucha

Náš spor s českým státem o právo na svobodnou volbu místa porodu dospěl do finále. V prosinci pojedeme do Štrasburku na ústní jednání před Velký senát Evropského soudu pro lidská práva. Půjde o klíčový souboj argumentů a my máme v rukávu schováno skutečné eso - pomoc nám přislíbila expertka na bezpečnost domácích porodů Patricia Janssen z University of British Columbia. 
 
Pomozte nám zajistit financování její letenky z Kanady do Evropy, její a naší cesty a ubytování ve Štrasburku, právní zastupování, překlad materiálů a dalších výdajů spojených s tímto důležitým jednáním. Jde opravdu o hodně - závěrečný verdikt soudu bude mít dopad na práva žen při porodu nejen v Česku, ale v celé Evropě.
 
Soud se zabývá případem naší klientky Šárky Dubské (reportáž ČT), která se po negativních zkušenostech z porodnice rozhodla přivést druhé dítě na svět doma s pomocí porodní asistentky. Kvůli nedostatečné právní úpravě domácích porodů a neochotě úřadů ale nakonec rodila doma sama bez jakékoliv zdravotní péče.
 
Stejný soud už v obdobném případu v minulosti rozhodl že stát nesmí odrazovat porodní asistentky od poskytování péče u porodů doma a měl by tyto porody předvídatelně upravit. Pro vícerodičky s nízkým rizikem je podle nejnovějších studií asistovaný porod doma nejbezpečnější variantou. I podle Světové zdravotnické organizace je porod doma bezpečnou volbou, která má být respektovánaNaše další argumenty a podniknuté kroky najdete zde. 
 
PROSÍM PODPOŘTE PŘÍPAD ŠÁRKY A NÁŠ BOJ ZA SVOBODNOU VOLBU MÍSTA PORODU. DĚKUJEME!

 

 

 

 

Chcete přidat aktualizaci? Přihlašte se.

SouhlasíSouhlas

Mít možnost svobodně se rozhodnout, jak a kde budu rodit - a nést za tototo rozhodnutí odpovědnost - považuji za naprostý základ naplněného a spokojeného života ženy, muže i jejich dítěte. Kde není svobodná volba místa porodu, tam je podle mne zájem manipulovat a ovládat. Zájem o dítě je pouze záminkou a strašení nástrojem. Ve skutečnosti jde o možnost ovládat. Škoda, že lidé tak často naslouchají více svým strachům, a těm, kteří v nich tyto strachy vzbudili, než sami sobě. Děkuji Vám za vaši práci. Čenda

Čeněk Rosecký, 20.10.2015 13:00 | Reagovat | Souhlasím
 

Přidat komentář

 
99 451 Kč 100 000 Kč
vybráno cílová částka
Podpořit výzvu

libovolnou částkou

peníze poputují na

Zdravotnictví

Poskytujeme bezplatné poradenství

Zastupujeme klienty před soudy

Prosazujeme svobodnou volbu pacienta

Nezaujala vás zrovna tahle kampaň? Prohlídněte si jiné.

Matěj Stříteský

Matěj Stříteský


Proč mě baví pracovat v Lize   Liga mi umožňuje zaměřovat se na pomoc lidem a ne na zisk, mohu tak svůj čas věnovat i lidem, kteří by si to jinak nemohli dovolit. Práce v Lize…

ČTĚTE O KAMPANI
Nový web o opatrovnictví a svéprávnosti

Nový web o opatrovnictví a svéprávnosti

500 Kč 20 000 Kč

Od 1. ledna 2014 nastaly v rámci nového občanského zákoníku výrazné změny v problematice svéprávnosti a opatrovnictví.…

ČTĚTE O KAMPANI
Paní Stella si při porodu vytrpěla své. Pomozte nám to změnit!

Paní Stella si při porodu vytrpěla své.…

30 100 Kč 50 000 Kč

Paní Stella přivedla na svět svoji dceru v porodnici v Neratovicích. Přála si porodit bezpečně, s pomocí a empatickou…

ČTĚTE O KAMPANI
Podpořte další fungování projektu Férová nemocnice

Podpořte další fungování projektu…

5 450 Kč 50 000 Kč

Právník Matěj Stříteský vede v Lize projekt Férová nemocnice. V rámci tohoto projektu Liga provozuje na webu…

ČTĚTE O KAMPANI