Právní manuál pro rodiče o očkování

Organizátorem projektu je Liga lidských práv

Stále více rodičů se nás telefonicky, mailem nebo prostřednictvím poradny Férové nemocnice ptá na otázky spojené s očkováním dětí. Jak vyjednávat s pediatrem o odložení očkování? Uhradí pojišťovna i očkování alternativní vakcínou nebo v jiném očkovacím schématu? Jak dostat neúplně očkované dítě do školky? Tyto a další otázky se opakují a zatím nejsou zpracovány v ucelené a přehledné formě. Stejně tak rodičům chybí různé vzory podání a argumentace, které mohou upravit a použít.

Zpracování manuálu o očkování vyžaduje práci právníka, korektora a grafika. Náklady na jeho zpracování jsou 50 tisíc korun. Podaří-li se nám tuto částku vybrat, zpracujeme veškeré naše právní know how týkající se očkování včetně praktických vzorů a konkrétních příkladů situací do ucelené publikace, která bude pro rodiče k dispozici ke stažení na našem webu.

V minulosti jsme již zpracovali několik srozumitelných a praktických manuálů o právech pacientů. Prohlídnout si je můžete zde.

 

Chcete přidat aktualizaci? Přihlašte se.

SouhlasíSouhlas

Dobrý den, v srpnu rodím a nechci dát očkovat své dítě. Co tak zatím čtu, je s tím stále problém a rodičům hrozí finanční pokuty, kterou si bohužel nemohu dovolit zaplatit. Budu tedy nucená z těchto důvodů dát dítě očkovat? Jsem z toho rozmrzelá :( Kdy mohu čekat vydání vašeho manuálu o očkování? Předem děkuji za odpověď.

Jana, 30.5.2014 23:38 | Reagovat | Souhlasím
 
SouhlasíSouhlas

Dobrý den, situací na Slovensku se bohužel nezabýváme. Domnívám se však, že je tam situace podobná jako u nás v tom, že očkování nelze provést bez souhlasu rodičů, ale lze rodiče pokutovat. Při udělení pokuty samozřejmě můžete argumentovat svým přesvědčením. Dozvěděla jsem se také, že slovenský ombudsman se k očkování vyjadřoval. O situaci na Slovensku najdete informace na webu "Sloboda v očkovaní". Zdravím. Candigliota

Zuzana Candigliota, Liga lidských práv, 19.2.2014 10:19 | Reagovat | Souhlasím
 
SouhlasíSouhlas

Dobry den.Neviete mi poradit ci aj u nas v SR vydal Ustavny sud nieco take aby som sa mohol o to opriet ak chcem odmietnut ockovanie? Narazam na ten bod v suvislosti so zakladnymi ludskymi pravami, presvedcenim a nabozenstvom??? Dakujem

michal, 19.2.2014 7:18 | Reagovat | Souhlasím
 

Přidat komentář

 

Podpora projektu

Například: 300 kč 600 kč 1200 kčLiga lidských práv využívá darovací portál DARUJME.CZ. Kliknutím na tlačítko níže souhlasíte s provozními podmínkami.

Nezaujala vás zrovna tahle kampaň? Prohlídněte si jiné.

Podpořte zastupování porodnických případů

Podpořte zastupování porodnických…

29 750 Kč 100 000 Kč

Liga lidských práv je jediná organizace, která prosazuje právo žen na bezpečný a svobodný porod, na volbu zdravotní…

ČTĚTE O KAMPANI
Právní manuál o svobodné volbě pacienta

Právní manuál o svobodné volbě pacienta

1 000 Kč 50 000 Kč

V právní poradně Férová nemocnice zaznamenáváme značnou část dotazů na téma „svobodná volba pacienta“. Pacientům již…

ČTĚTE O PROJEKTU
Podpořte znevýhodněné děti

Podpořte znevýhodněné děti

10 706 Kč 20 000 Kč

Radečkovi byla diagnostikovaná lehká forma Aspergerova syndromu. Přestože má občas problémy se soustředěním a chápáním…

ČTĚTE O PROJEKTU
Z Brna do Brna pro dobrou věc

Z Brna do Brna pro dobrou věc

400 Kč 10 000 Kč

  Účastníte se pochodu Z Brna do Brna,18-19 září 2015?   Účast v pochodu Vám přinese radost, zároveň však vaší…

ČTĚTE O KAMPANI