Matěj Stříteský

Matěj se věnuje právům pacientů, snaží se, aby pacienti věděli o svých právech zaručených zákony a nebáli se na nich trvat v kontaktu s lékaři. 

„Chci, aby měl každý možnost rozhodovat o svém zdraví. Pacient nemá být pouhým objektem léčby, ale aktivním partnerem lékaře“

Moje témata

  • Práva lidí s postižením
  • Práva pacientů

Moje poslání

Proč mě baví pracovat v Lize

 

Liga mi umožňuje zaměřovat se na pomoc lidem a ne na zisk, mohu tak svůj čas věnovat i lidem, kteří by si to jinak nemohli dovolit. Práce v Lize mě baví i tím, že mohu své zkušenosti předávat studentům a rozvíjet v nich zájem o práva pacientů. Aktivity Ligy v oblasti práv pacientů si vážím proto, že se věnuje tématům, o kterých se právník ani lékař nedozví ve škole, a proto jsem moc rád, že se můžu podílet na změně tohoto stavu.

 

 

Podpořte mě

Matěj se věnuje právům pacientů, snaží se, aby pacienti věděli o svých právech zaručených zákony a nebáli se na nich trvat v kontaktu s lékaři. Matěj věří, že lékař je odborník, ale pacient je ten, o jehož zdraví jde, a proto by měl mít dostatek informací k tomu rozhodnout se o své léčbě.

Vede kolektiv dobrovolníků, kterým pomáhá poznávat zdravotnické právo a zodpovídat dotazy pacientů v online poradně. Doufá, že jeho rady pomohou lidem v nelehkých situacích.

Druhým Matějovým oborem je psychologie, věnuje se tedy i právům pacientů s duševním onemocněním. Jeho snem je zprostředkovat kontakt mezi psychology a psychiatry na jedné straně a pacienty na druhé. Ze své zkušenosti Matěj ví, že na obou stranách stojí lidé, kteří se snaží o to nejlepší, co umí, a často si jen nedokáží porozumět. Matěj věří tomu, že pokud má dojít k reformě psychiatrické péče musí o ni být usilováno z obou stran.

.00 Kč