Do OSN s paní Hrazdírovou

Výzvu si předsevzal Dan Petrucha

Dva naši právníci by se společně s naší klientkou, paní Hrazdírovou, chtěli vydat 9. května do Ženevy na zasedání výboru pro hospodářská, sociální a kulturní práva OSN. Bohužel na tuto cestu nemáme dost financí. Rádi bychom vás touto cestou požádali o finanční dar, který nám pomůže pokrýt část cestovních nákladů.

Proč je důležité tam být?

Liga lidských práv před časem vydala stínovou zprávu o stavu lidských práv v České republice, kterou jsme předložili právě OSN. V tomto dokumentu jsme kritizovali především umisťování znevýhodněných dětí do speciálních škol, porušování lidských práv v oblasti zdravotnictví a zacházení s dětmi v konfliktu se zákonem. Účastí na zasedání posílíme naše námitky a následně tak vyvoláme tlak ze strany OSN na Českou republiku, aby stát aktivně jednal ve věci nápravy stavu lidských práv v ČR.

Proč je důležité aby před výborem promluvila paní Hrazdírová?

Paní Hrazdírová se léta potýkala s problémem zařazení svého syna do běžné základní školy. Jeník je i přes diagnózu dětského autismu schopný navštěvovat běžnou základní školu a jeho matka si uvědomovala, že když ztratí kontakt s dětmi v hlavním vzdělávacím proudu, uzavře se bude tím navždy poznamenán. Paní Hrazdírová se však nedala odradit a neohroženě hledala školu, která by Jeníka vzala pod svá křídla a na třináctý pokus uspěla.

Paní Hrazdírová je podle našeho názoru tím pravým člověkem, který by měl mluvit na půdě OSN o praktických aspektech „rovného“ přístupu ke vzdělání v ČR.

 

Paní Hrazdírová byla za svůj boj nominována na hrdinu v rámci projektu Hrdinou může být každý. Její příběh si můžete přečíst zde.

Přispějte prosím

Náklady na cestu a ubytování jsou více než 20 tis. Pokud na cestu neseženeme dostatek financí, budeme ji muset zrušit. Abychom mohli efektivně hájit lidská práva, musíme být vidět a slyšet také na půdě OSN, proto vás touto cestou žádáme o příspěvek alespoň na pokrytí části nákladů

 

Předem děkujeme. 

Chcete přidat aktualizaci? Přihlašte se.

Přidat komentář

 
4 452 Kč 10 000 Kč
vybráno cílová částka
16 1399 dní Skončeno
přispělo od začátku do konce
Podpořit výzvu

libovolnou částkou

peníze poputují na

Ligu lidských práv

Nezaujala vás zrovna tahle kampaň? Prohlídněte si jiné.

Matěj Stříteský

Matěj Stříteský


Proč mě baví pracovat v Lize   Liga mi umožňuje zaměřovat se na pomoc lidem a ne na zisk, mohu tak svůj čas věnovat i lidem, kteří by si to jinak nemohli dovolit. Práce v Lize…

ČTĚTE O KAMPANI
Nový web o opatrovnictví a svéprávnosti

Nový web o opatrovnictví a svéprávnosti

500 Kč 20 000 Kč

Od 1. ledna 2014 nastaly v rámci nového občanského zákoníku výrazné změny v problematice svéprávnosti a opatrovnictví.…

ČTĚTE O KAMPANI
Paní Stella si při porodu vytrpěla své. Pomozte nám to změnit!

Paní Stella si při porodu vytrpěla své.…

30 100 Kč 50 000 Kč

Paní Stella přivedla na svět svoji dceru v porodnici v Neratovicích. Přála si porodit bezpečně, s pomocí a empatickou…

ČTĚTE O KAMPANI
Podpořte další fungování projektu Férová nemocnice

Podpořte další fungování projektu…

5 450 Kč 50 000 Kč

Právník Matěj Stříteský vede v Lize projekt Férová nemocnice. V rámci tohoto projektu Liga provozuje na webu…

ČTĚTE O KAMPANI