„Adoptujte některého z našich právníků! Dokáží skvělé věci.“

Naší prací je měnit zastaralé systémy, bourat bariéry a otevírat dveře ke svobodě. Našimi nástroji jsou naše hlavy – soudíme se, lobbujeme, vzděláváme. Každý den děláme všechno pro to, abychom pohnuli horou strachu a nechuti ke změně, jde to pomalu, ale my máme výdrž a přesvědčení. Nevzdáváme se. Pomozte nám pokračovat!

Líbí se vám co děláme, ale nemůžete se rozhodnout, který z projektů by si nejvíce zasloužil vaši pomoc? Rádi byste svým darem podpořili práci někoho konkrétního? Adoptujte některého z našich odborníků a pomozte nám pokračovat v práci bez ohledu na právě vypsané grantové výzvy.

Je to jednoduché.

Vyberte si z naší nabídky tu nebo toho, jehož práce a přístupu si vážíte a považujete je za důležité nebo klidně jen podlehněte jejím krásným očím a jeho úsměvu.

Naklikejte hodiny nebo vypište částku, kterou chcete věnovat a podpořte práci konkrétních lidí!

Co jsme dokázali.

 

Matěj Stříteský

Matěj se věnuje právům pacientů, snaží se, aby pacienti věděli o svých právech zaručených zákony a nebáli se na nich trvat v kontaktu s lékaři. 

„Chci, aby měl každý možnost rozhodovat o svém zdraví. Pacient nemá být pouhým objektem léčby, ale aktivním partnerem lékaře“
Moje témata
  • Práva lidí s postižením
  • Práva pacientů

Marek Zemský

Děti, které od sebe oddělujeme hned od malička, k sobě jen těžko najdou cestu v dospělosti. Tento fakt rozděluje společnost a způsobuje vážné sociální problémy. Snažíme se to změnit.

„Inkluzivní školy jsou jako v pohádce, každý, kdo je navštíví, by se rád vrátil do dětských let.“
Moje témata
  • Společné vzdělávání

Zuzana Candigliota

Nobody is free until everybody is free, tedy nikdo není svobodný, dokud nejsou svobodní všichni. Svoboda jednotlivce rozhodovat o svém životě je pro mě základní lidskoprávní hodnotou.

„Nobody is free until everybody is free.“
Moje témata
  • Policejní násilí a zneužívání pravomocí
  • Svobodná volba očkování
  • Svobodná volba při porodu

Zuzana Durajová

Zuzana pomáhá lidem s duševní nemocí, kteří byli hospitalizováni proti své vůli, a lidem, jejichž svéprávnost byla omezena. 

„Každý si zaslouží šanci.“
Moje témata
  • Práva lidí s postižením